6.Ay - GÜMÜŞLER ASM

GÜMÜŞLER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
İçeriğe git

Ana menü:

Hamileyim
Gebeliğin 6. ayında anne adayı bebek hareketlerini hissetmeye başlıyor.Anne karnında bebek hareketli fakat bu hareketin anne tarafından hissedilmeye başlanması 19 ila 23 . haftalar arasında gelmektedir.İlk hamileliği olanlarda bu şekilde fakat daha önce hamilelik yaşamış ,doğum yapmış olanlarda 16. hafta civarlarında hissedilebilir.
Bu dönemde anne karnında bebek bazen hareketli olabilir bazen de anne hareketini hissetmeyebilir.Bu durumda anne adayı kaygıya kapılmamalı.Bu ayın sonuna doğru baba adayı da dışarıdan elle dokunarak hissetmeye başlayacaktır.
Gebeliğin 6. ayında bebekte kaslar hızlı bir şekilde gelişmeye başlar ve anne karnındaki bebek kasları geliştirmek için bilinçli olarak hareket ediyor.Anne karnında bebek kolunu bacağını oynatır, solunum hareketi yapar.Bebeğin bu hareketleri yapmasının sebebi eğer bebek hareket etmezse o kaslar işlev göremez.Doğduğu zaman hemen işlev göremez.Onun için bebek anne karnında bu kasları çalıştırarak doğumdan sonra lazım olacak hareketleri yapabilecek. Bu ayın sonuna doğru bebek anne karnında sesleri duymaya başlar.
Made By Aero Bilişim
İçeriğe dön | Ana menüye dön